PEPSI(Merkury) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1713532 вiд 2025-02-02 02:16:46yagshamash № 1713531 я на набережній Пескари і Риміні поміняв не одне місце - і неодмінно натрапляв як правило на італо фасад і італо-власника, за яким працювала неіталійська бригада сезонна. Пастка для туристів? Ні. Просто румуни дешевші і спритніші, мотивованіші. А те що клієнт хотів не це - то проблеми клієнта. Йти подалі він набережної - нема часу і бажання. Шукати щось італійське і автентичне - це час. Пройшов 2-3 заклади, і вже сідаєш там де є. Венеція, Бібіоне, Неаполь, Рим - та сама картина. Закладів правильних, італійських і смачних набагато більше, але у місцях масового туризму і сезон підсовують неіталійську підробку. Се ля ві.
yagshamash [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1713531 вiд 2025-02-02 01:24:04Загалом, у кожній країні є таке поняття, як 'пастка для туристів'. Але цього досить легко уникнути. Я, наприклад, знаю, як має виглядати місце, до якого я сяду їсти. Народ у кабаці має бути місцевий, меню має бути одномовне місцеве. Плюс певні деталі: які інтер'єр, які скатерки тощо. Є багато ресто навіть без назви, зокрема, в Італії. У Катанії, Сицилія, раз потрапив до такого. Стоїть черга місцевих: ні назви, ні меню. Стали у чергу. Саджають. А як знати, що у вас замовляти? У нас - усталене меню. Набір анті-пасті. Окей, несіть і літр домашнього білого. Приставляють до нашого столу на двох ще один такий самий. Тоді за пів години починають нести. Заставили стравами повністю обидва столи. Боже, яка це була смакота! Я так прикинув: думаю, окей, навіть якщо буде по 100 з кожного, гарний досвід. З'їсти було неможливо, але вони принесли мішки забрати із собою те, що не доїли. Рахунок виявився на кшталт 50 євро на двох.
sk(win11) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1713530 вiд 2025-02-02 01:23:30теніс yagshamash № 1713527 десь даяна розказувала що коли почалась повномасштабна, вона через румунію виїхала з сесторою і хоч сестра не мала рейтингу. їм дали вайлд-кард на пару даяна наче десь в ліоні мала перманентну базу хз як зараз у спорті. але «пік форми» - такого ніде немає… даяна в юніорках разом з маркетою вондрушевою були «зірки» … даяна потенційно гравець топ-5. сучасна гра. потужна. якась тінейджерська дурня, то пісні записує, то якісь бой-френди… хз що там з менеджерською командою у неї… тренери змінювались раз на пів-року… коли була тінейджером - тренувалась десь в академії на півночі європи. її тодішній тренер казав що у неї ідеальна техніка. вімблдон - гарний показник. там з поганою технікою фіг виграєш. зараз у боксі сидить тільки мама. хто там тренер - не знаю. кажуть що через інсту шукала спаринга собі щоб з нею їздив… нехай виграє турнір. відпочиває. і далі сан-шайн слем - і-велз_маямі - гарно виступає та в топ32 пробивається…
ProstoVlizPobalakaty [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1713529 вiд 2025-02-02 00:57:08PEPSI (Merkury) № 1713522 вiд 2025-02-02 00:12:51 Реал дуже незадоволений суддівством, автор голу Ромеро награв на червону дуже грубим підкатом задовго до того. Але результат гри вже не зміниться.
yagshamash [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1713528 вiд 2025-02-02 00:55:00Pepsi, ну ти даєш, старий! Що ти, бля, вигадуєш? Я щосезону в Італії на морі. Іноді по два-три рази. Місця треба знати. Але, взагалі, там дуже важко промазати. Ти ще коли про Німеччину щось там, так би мовити, упереджене пишеш, то хоча б живеш там, а я ні. Окей. Але про Італію це просто занадто. Райські просто місця морські в неміряних кількостях.
yagshamash [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1713527 вiд 2025-02-02 00:49:00SK tennis, мені здалося, що в Даяни вихід на пік форми чомусь саме зараз. Мабуть, знову планувала на AO, але не вдалося. А тут пішло. Торік вона після цього все провалила. Практично скрізь у першому колі вилітала. У фіналі вона востаннє грала, коли почалася повномасштабна, і вона із сестрою вдвох без батьків виїхали з Одеси. Її прийняли на турнірі в Ліоні, хоча вона не планувала грати. Я просто запам'ятав, бо сам був у Ліоні на Євроньюз, і колеґа португалець пішов на інтерв'ю з нею. Вона дійшла до фіналу, але програла.
PEPSI(Merkury) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1713526 вiд 2025-02-02 00:22:01до Італії вже не їжджу, і нікому не раджу, особливо влітку. Звичайно Італія велика, і є ще гарні місця і кухня. Але дуже не подобається засилля румуно-болгарських бригад у ресторанах приморської зони. Пропав флейр, автентичність і колорит. Не залишилось нічого італійського, як раніше. З таким самим успіхом можна сходити у будь-який інший ресторан поза межами Італії. Ніякої різниці. Ну і задрані в космос ціни за несмачну їжу, приготовану болгарами і подану румунами теж не радують.
olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1713525 вiд 2025-02-02 00:22:00На ТранслАтлантичних перельотах, мої друзі і родичі казали, що їжа в в літаках AirFrance 2003-2010 рр. просто виносить їжу в KLM (British Airways) та інших крутих Люфтганз. Але зараз на дату 2025 ніщо в світі не зрівняється з Emirates First Class. Недавно бачив відео винного експерта, який для контента за свої купив політ Еміратами в Бангкок. Причому туди в звичайному класі летів, а назад в Першому класі. Перший клас Еміратів - це просто неопісуємий комфорт і сервіс. Єдине, що цей автор дорікнув, що могли б в авіакомпанії Емірейтс вишколити персонал в плані сомельє. Бо напої топові гран-крю, але персонал не володіє інфою. Каже бодай би їм якісь підручники роздрукували про вина, регіони і таку інфу.
sk(win11) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1713524 вiд 2025-02-02 00:17:19ProstoVlizPobalakaty № 1713520 вiд 2025-02-02 00:03:20 PEPSI (Merkury) № 1713506 вiд 2025-02-01 22:58:46 уптц. то я відстав від життя трохи…
sk(win11) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1713523 вiд 2025-02-02 00:16:10olma № 1713517 так. багато контексту… я от задумався… звичайно що той «хруст французських булок» що оспівується кругом… то «алєгорія» на 99.9% люди жерли капусту й іншу городину. на свята м'ясо. і то не всі… 50% дітей до 3х років не доживали… взагалі. навіть по сучасним міркам прикинути… наполєон йде на мск. 1к+ км армія проїжджає на конях, брічках, пішки. жере коней що з собою в поход взяли. не очікували що по дорозі сіл взаглі немає. а ті що є - такі бідні що жратви немає… хто зараз готовий в такий похід піти на 5 міс автономку без палаток? :)
PEPSI(Merkury) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1713522 вiд 2025-02-02 00:12:51реал програв Еспаньйолу, бугага :-) Програв пазорно-пазорно, зазведівшиєся звьозди отримали по сусалам. Тренер Еспаньйола - рідний брат Ашура, тренера Полісся :-).
Voxa(м. Запоріжжя) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1713521 вiд 2025-02-02 00:06:45olma № 1713518 до речі така ж фігня і в французскій частині Швейцарії. В Цюріху роскошний сніданок, а в Женеві круасан і кава :) Ну вранці кави з чимось, шоб перекусить буває і досить. А взагалі достатньо дійти до найблищої пекарні і голодним вже не будеш :)
ProstoVlizPobalakaty [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1713520 вiд 2025-02-02 00:03:20PEPSI (Merkury) № 1713506 вiд 2025-02-01 22:58:46 Чоловіки грають зараз з Тунісом в кваліфікації за вихід в Першу світову групу кубку Девіса. Поки що Туніс веде 2:1.
Batyj [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1713519 вiд 2025-02-01 23:59:04Таки проиграл Реал..
olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1713518 вiд 2025-02-01 23:58:40Voxa (м. Запоріжжя) № 1713516 ---- Може ти і правий. Я не був у Франції. Знаю, що там на заходах, на конференціях і всяких таких івентах кейтерінг охуєнний. А в готелях - може бути херня. Треба пиздувати в Бістро або в Львів Круассанс найближчий.
olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1713517 вiд 2025-02-01 23:56:23sk (win11) № 1713513 ---- Ти правий, але в кожний період історії, всі ці речі по-різному проявлялися. Я говорив про період до Реформації, внаслідок якої появилися протестанти, себто до середини 16 століття. Протестанти не визнавали Римокатолицьку церковну ієрархію і всю ці машинерію Святих Церкви, тому в них не було празників Святих, традиційних для римокатоликів. Протестантам для віри в Бога не потрібна була структура церкви, тільки святе письмо і локальний пастор, молельний дом. ТОму вони їбашили саме тоді на празники, коли католики відпочивали, і з цього взялася ця фішка про працелюбність протестантів і лінивість католиків. Може так і є. Моя теза така, що католицькі ордени середньовіччя, займалися наукою, агрономією і всякими корисними для суспільства і громади справами, і фіксували це в трактатах на латині, яка служила общепонятним язиком лінгва-франка від Португалії до Полтави. Тому ці ідеї в трактатах були як зараз інтернет на англійській мові. У протестантів вже в 16-17 столітті тексти, святе письмо євангелії переклали на національні регіональні мови, бо як інакше - латина це ознака Рима, ненависної католицької церкви. І виходить, що ті знання і навички протестантів вони крутилися лише в національних країнах. Хоча латина ще до кінця 18 століття служила яклінгва франка в науковому світі. Підсумуємо. Всі закономірності, всі причини і наслідки варто локалізувати в часі, в хронології і в географії, і дивитися на це в контексті розвитку і може (занепаду).
Voxa(м. Запоріжжя) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1713516 вiд 2025-02-01 23:49:26olma № 1713512 у Франції є сніданок в готелі? ну-ну. Якшо мова про звичайні готелі: 1 круасан, 1 кава, 1 кусочок масла, 1 порція джема, пів стакана соку. Все. В усій іншій Европі, навіть в Італії, (досвід: Рим пару раз, Флоренція, якесь село під Венецією) нормальні сніданки. До речі найкращі в Скандінавії.
Batyj [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1713515 вiд 2025-02-01 23:48:36Вечер аеркстает быть томным.. Еспаньол повел..
Voxa(м. Запоріжжя) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1713514 вiд 2025-02-01 23:38:11klirik № 1713500 мало того, оті овочи які ми зараз знаєм і вживаєм, тоді були зовсім не такі. Селекції сучасних сортів років 100, не нехай 150, не більше
sk(win11) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1713513 вiд 2025-02-01 23:30:43olma № 1713504 з приводу «вйобувати» … це більше протестанстська тема. якщо ти багатий - то бог тебе любить. вйобуй, примножуй достаток сім'ї та общини в якій зростаєш, не витрачай той достаток даремно… на відміну від католиків що молились на папу мовчу вже про нас - «ортодоксів». на все воля божа… похуй що робиш… у-богий… якщо жерти нема чого - то так бок вирішив. йди до церкви. тобі там подадуть щось… або цар з мск, намісник бога, щось там передасть тобі через церкву…
olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1713512 вiд 2025-02-01 23:26:06Тому в Польщі, Німеччині, евентуально у Франції краще взяти готель з сніданком, а в Італії хату через AirВnВ. Хоча як тепер не маю жодної гадки - бо заграницею був 5 чи 6 років тому.
sk(win11) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1713511 вiд 2025-02-01 23:23:46теніс PEPSI (Merkury) № 1713506 девіс-кап. україна з тунісом повинна були сьогодні грати але був дощ. чекають коли просохне…
VVV [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1713510 вiд 2025-02-01 23:18:22sk (win11) № 1713493 так в тому весь Трамп. хуйню всяку він буде пиздити, а хуйлу - дупу лизати.
olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1713509 вiд 2025-02-01 23:17:42Batyj № 1713508 --- Може бути. З часів Середньовіччя багато води протекло. Французи зараз - це нація яка молиться на їжу і трапезу. Кажуть, хто кіно знімає у франції і в В. Британії знає. Також варто рорізняти в які роки ти робиш спостереження. Тому що 10-15 років - це великий період, і багато що може змінитися. В Німеччині і в Польші в готелях 2-3 зірки з сніданком інклюдед, ти можеш вранці на швецькому столі поїсти яєщню, ковбасок, овочів, овсянки, хуянки, тістечка кекси паннетоне, кава, чай 10 видів, і ще з собою взяти яблуко завбільшки з голову і два банана. А в Італії країні нєвьєбєнної кухні середземноморської готелі ніхуа такого не пропонують, іди в ресторан місцевий і там викаблучуйся. Все по різному і територіально і в часі.
Batyj [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1713508 вiд 2025-02-01 23:09:16Франция и Италия насчет пожрать - небо. земля.. я в Турине с утра как то, после вчерашнего футбола, с утра чуть не сдох с голода, пока макжональдс не нашел случайно..
olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1713507 вiд 2025-02-01 23:02:48ProstoVlizPobalakaty № 1713505 ---- Це ти описав моє дитинство в посьолку в Донбасі в 1970-х. Ми мяса так особливо і не бачили, крім курки зарізаної на вихідних. Не бройлер. І свині, яку різали восени-взимку, і там сало, ковбаса домашня, кровянка. якийсь час можна було з банок діставати і їсти. Ну кролики, які дохли від хвороб. АЛе нічого живі виросли, здорові індивіди.
PEPSI(Merkury) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1713506 вiд 2025-02-01 22:58:46Девіс Кап, теніс. А Україна не виставляє чоловіків? Я не в курсі. І як давно?
ProstoVlizPobalakaty [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1713505 вiд 2025-02-01 22:56:02olma № 1713501 вiд 2025-02-01 22:34:55 Так, до появи бройлерів як правило ті хто заробляв хоч якісь пристойні гроші їли каплунів, а найбагатші могли дозволити собі пулярку - курку, яку теж кастрували і вирощували на м'ясо, традиційно на кукурудзяному кормі. А більшість людей могли тільки час від часу зварити стару курку, що перестала нестися або півня, що теж вже був непрацездатний.
olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1713504 вiд 2025-02-01 22:40:31А візьми винярство. Бургундія. Цистеріанські монастирі. Овочі, цвітна капуста, цибуля пір. Ченці орденів працювали на городах і вправлялися в агрономії. Гасло бенедектинців: ora et labora (молися і працюй) Бери сапку і їбаш. Поки староруські ченці схимники сиділи в Київських печерах і спасали свою грішну душу, цистеріанці у Франції вйобували і займалися агрономією і годували цілий народи. даючи тим знання і навички.
PEPSI(Merkury) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1713503 вiд 2025-02-01 22:39:57Fozzey № 1713484 каже я така знайома, що майже родичка :-). Харків - невелике місто, там апріорі всі мають бути знайомі через 1 рукостискання :-)).
olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1713502 вiд 2025-02-01 22:36:24Франки і галли добре розумілися на всяких тельбухах :)
olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1713501 вiд 2025-02-01 22:34:55klirik № 1713500 ---- Ти не правий. Почитай Капітулярій Карла Великого 8 століття н. е. Там він пише як треба вести господарство в помістях і маєтках. І згадує 72 рослини, які треба вирощувати в садку і в городі. Наскільки я памятаю, навіть 2 чи 3 сорта груш там упомянуто. А також такі слова як каплун. - це відкормлений півень (когут) попередньо кастрований для кращого мняса.
klirik [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1713500 вiд 2025-02-01 22:28:31Я взагалі важко собі уявляю європейську кухню до 16 сторіччя. Мабуть суцільна капуста з якоюсь кашею з неякісних злаків. М'ясо тоді могли собі дозволити тільки дуже заможні люди
sk(win11) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1713499 вiд 2025-02-01 22:09:36Nedopysuvach (ale Potsinovuvach) № 1713495 уяви що собі повинні подумати нащадки перу-анців (чи звідки точно картопля прийшла?) коли зараз всі країни північної європи, навіть україна, вважають картоплю своєю національною стравою :) аналогічно чай чи кава… з «коли» отой файв-оклок ті у бритів?
olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1713498 вiд 2025-02-01 21:50:05Nedopysuvach (ale Potsinovuvach) № 1713495 ----- Я десь читав :) що вся знаменита французька кухня вийшла з Флоренції з Італійської Тоскани. У 16 столітті жінка французького короля Анрі II Катерина (Катя) Медічі привезла з собою ораву кухарів з Флоренції, які навчили місцевих робити і піроженноє, і мароженноє, і мнясо. Хоча мнясо у Франції вміли готувати ще з часів Каролінгів.
olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1713497 вiд 2025-02-01 21:35:14Там же франшиза. Тобто наші продали ідею, і формат і бренд і меню, а вже втілюють цю ідею на місці місцеві локалси.
olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1713496 вiд 2025-02-01 21:33:44yagshamash № 1713491 ---- Я знаю, що Lviv Croissants у Києві десь 6 років, але жодного разу я там не був у них. Але формат гіпстерський. ти можеш взяти круасана і поснідати, пообідати, а то і повечеряти круасаном з різною начинкою. Формат прикольний. Круасан - я так зрозумів це слойоне шарове (французьке) тісто на маслі крутять якби навхрест тому і круасан. І ця тема зайшла.
Nedopysuvach (ale Potsinovuvach) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1713495 вiд 2025-02-01 21:28:54Тобто жабидли привласнили круасан і оголосили його своїм національним продуктом. Це на них схоже.
Nedopysuvach (ale Potsinovuvach) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1713494 вiд 2025-02-01 21:27:00Ганяти козойобів по печерах - це давній спорт ще з часів Буша-молодшого. А найдьом-убйом - то таке, від цього козойобів менше не стає.
sk(win11) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1713493 вiд 2025-02-01 21:15:25Donald J. Trump @realDonaldTrump This morning I ordered precision Military air strikes on the Senior ISIS Attack Planner and other terrorists he recruited and led in Somalia. These killers, who we found hiding in caves, threatened the United States and our Allies. The strikes destroyed the caves they live in, and killed many terrorists without, in any way, harming civilians. Our Military has targeted this ISIS Attack Planner for years, but Biden and his cronies wouldn’t act quickly enough to get the job done. I did! The message to ISIS and all others who would attack Americans is that “WE WILL FIND YOU, AND WE WILL KILL YOU! ” ------ красавчік! на кішках потренується, і можна йобнути по хуйлу!