🔍 Пошук
⚙ Опції 📱 EZ Reader
Відображення
Фільтрування
Сторінки
(інші зміни зберігаються автоматично, але без перезавантаження)
OBSILF
Нова єретичнаПідаромєтрAI підсумок

Тут є кацапською мовою старе посилання для реєстрації аббатів. Наче працює: http://www.obsilf.kiev.ua/register/
Хто такий :
Моє мило (E-mail) :
Чарiвне слово :
Звiдкiля :
Маю пагу (URL) :
Хочу сказати :
Головна | Нові повідомлення
Загалом месаг : 1751016 на 11071 сторiнках. Поточна сторiнка : 984.

Сторiнки :
[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]
Archives

Enot [Останнi 20 месаг] [AI портрет]
№ 1711692 вiд 2025-01-09 17:20:43

Яка різниця скільки відносно помре слабких людей, якщо результат буде той же? Люди є дурними чи розумними завдяки їх життєвому досвіду, їх розвитку в процесі життя. Якщо кілька поколінь мир і голоду немає, то люди трохи відриваються від реальності і їм відмовляє інстинкт самозбереження. Але це не є спадковим біологічним фактором. Біологічні фактори є у інвалідів якихось, але це невелика частина населення, а загалом рівень IQ у населення в середньому зараз суттєво вищий ніж 100 років тому, коли було багато неписемних. Проблема в тому що багато людей не вміють правильно користуватися своїми можливостями, а так вони цілком здорові.

Dot [Останнi 20 месаг] [AI портрет]
№ 1711691 вiд 2025-01-09 17:08:50

Enot № 1711689,
якщо це про цикл «складні часи породжують сильних людей -> сильны люди породжують гарні часи -> гарні часи породжують слабких людей -> слабкі люди породжують складні часи», то так; в підсумку колись настане час, коли слабким доведеться помирати відносно більше… і це схоже ось якраз десь насувається

Enot [Останнi 20 месаг] [AI портрет]
№ 1711690 вiд 2025-01-09 16:55:54

Причому зникнуть вони не тільки тому що хтось загине, але й тому що ті хто вижив - порозумнішають. І тоді суспільні зміни будуть такими, що сприятимуть процвітанню суспільства.

Enot [Останнi 20 месаг] [AI портрет]
№ 1711689 вiд 2025-01-09 16:43:11

Основний механізм еволюції - природній відбір. Він допомагає навіть, коли є близькородне змішування. Ти хто хворі, ті помирають, а кому повезло - живуть і нічого. Якщо в суспільстві може вижити багато дурнів, то відбуватимуться такі суспільні зміни, що рано чи пізно виникне ситуація, коли дурні зникнуть з популяції, а розумні - виживуть, тому що змінилися умови існування.

Dot [Останнi 20 месаг] [AI портрет]
№ 1711688 вiд 2025-01-09 16:28:59

Enot № 1711679
sk (здалеку…) № 1711685

демократія якось своїми процедурами це врегулює (теоретично може врегулювати), але як на мене - ключове питання не в загрозах над демократією, а в загрозах коригування еволюційного вектору.

Еволюція мільйони років відбувалась через відбір більш вдалих мутацій / відносне обмеження виживання і розповсюдження менш вдалих мутацій.
А тепер - виживають за великим рахунком всі.
Розмножуються - теж за великим рахунком всі… і за статистикою, більш «просунуті» мають нижчий індекс народжуваності. Після останніх соціально-технологічних революцій - рішучо нижчий: мало хто хоче вступати в шлюб; мало хто хоче народжувати дітей (а більше 1 - майже ніхто не хоче) - бо все це обмежує кар'єри;, «саморозвиток» (в ниніпопулярному значенні цього слова); участь в entertainment-евентах і тп.

До чого все це порушення мільйонрічних алгоритмів еволюції призведе - не зовсім очевидно

sk(здалеку…) [Останнi 20 месаг] [AI портрет]
№ 1711687 вiд 2025-01-09 16:15:26

Shmyg
№ 1711684
так. там можливо є більше контексту…
ось я у ко-пайлота спитав
-------
Yes, the circular fields in Saudi Arabia, which use center-pivot irrigation, are still operational. These fields are primarily used for growing crops like wheat and alfalfa in the arid regions of the country12. However, the sustainability of these fields is a concern due to the depletion of underground water sources, which are non-renewable23.

Shmyg [Останнi 20 месаг] [AI портрет]
№ 1711686 вiд 2025-01-09 16:14:20

У них, до речі, при побудові автобанів (шикарна якість покриття, краще, мабуть, ніж в Німеччині) обов'язкове висадження «лісопосадки» з обох боків. І ці дерева поливають, так. Крапельний полив.

sk(здалеку…) [Останнi 20 месаг] [AI портрет]
№ 1711685 вiд 2025-01-09 16:12:25

Dot
№ 1711676 вiд 2025-01-09 14:50:44
olma
№ 1711667
людство, розвиваючись, придумали репрезентативну демократію. де «альтернативно обдаровані» могли вибрати «обдарованого» щоб представляв їх інтереси в парламенті… і наче воно працювало від появи перших парламентів… всі парламентські республіки «в середньому» більш розвинені ніж автократичні з «царями» на чолі…
але той же маск, розказуючи про те як буде організовувати життя на марсі - каже про пряму демократію. де кожен житель буде приймати участь у голосуванні за щось…
якщо зпроектувати на поточні питання: а давайте замутим війну за гренладнію? одні країни нато проти інших! літаки летять, будем всіх бомбить! гойда?

Shmyg [Останнi 20 месаг] [AI портрет]
№ 1711684 вiд 2025-01-09 16:12:12

sk (здалеку…)
№ 1711683

Так, ці ферми (або подібні) я теж бачив. Але повторюся - використовувати підземну воду для технічних цілей заборонено. Я не знаю автора відео, але знаю особисто людей, які будують ці ферми і вірю їм більше.

sk(здалеку…) [Останнi 20 месаг] [AI портрет]
№ 1711683 вiд 2025-01-09 16:04:24

Shmyg
№ 1711681

-------
ну у арабів, як і у китайців… планов «громадьйо» …
вже ж наче те місто-лінія в 100 км «відмінили» … бабла не вистачає… можливо поки пальми в пустелі поливають - то вони ростуть. питання чи вижеве та зелена інфраструктура якщо її перестануть поливати…

sk(здалеку…) [Останнi 20 месаг] [AI портрет]
№ 1711682 вiд 2025-01-09 15:57:23

https://t.me/yb_ua/7461
богданов трохи розгорнув про гренладнію…

Shmyg [Останнi 20 месаг] [AI портрет]
№ 1711681 вiд 2025-01-09 15:51:27

sk (здалеку…)
№ 1711673

Не знаю, про яких ти арабів, але, наприклад, в Саудівській Аравії заборонено використовувати воду з горизонтів для поливу. Сам бачив гігантські водогони, по яких опріснена вода з моря подається до Ріяда. Вражає. Дуже. І озеленювати вони вміють, зараз будують величезний парк, мільйон чи щось таке дерев. Майже під тими самими гаслами, що у нас. Тільки у них це зроблять. Тому що якщо хтось краде на державних проєктах - він краде безпосередньо у короля. А король цього дуже не любить.

Enot [Останнi 20 месаг] [AI портрет]
№ 1711680 вiд 2025-01-09 15:19:56

gross
№ 1711678 вiд 2025-01-09 15:04:39
В Австралії, чув, роблять хитрі речі щоб менше було пожеж. Вони самі їх влаштовують, але контрольовано. Тому що в евкаліптовому лісі пожежа це природній етап розвитку екосистеми. Спочатку накопичується мертва деревина, потім все це діло згоряє, а потім на місці що звільнилося виростає новий ліс і цикл повторюється.

Enot [Останнi 20 месаг] [AI портрет]
№ 1711679 вiд 2025-01-09 15:15:51

Все це антидемократичний тренд. Кон'юнктура. Оцей хуярірі, інший довбойоб, звєзда- «вчений- біолог» зі Штатів ніби, написав роботу у якій заперечив свободу волі. «Довів». Філософи тисячоліттями сперечаються з цього, а він «зняв питання». Це гімно будуть використовувати для обгрунтування обмежень прав і свобод. Навіщо права і свободи, якщо вони ілюзія? Навіщо людям право вирішувати свою долю, якщо якщо вони «альтернативно обдаровані»? Хай за них мудра еліта вирішує, або мудрий ШІ.

gross [Останнi 20 месаг] [AI портрет]
№ 1711678 вiд 2025-01-09 15:04:39

2 Enot
№ 1711663

В калі тежьбагато евкаліптів. Плюс, та мабуть головне, не чистять ліси і не дозволяють. Як тільки заборонили це робити - почалися такі сильні пожежі. 2000 прюочали боротися з зі зміною кламату і наприймали цих законів.

Dot [Останнi 20 месаг] [AI портрет]
№ 1711677 вiд 2025-01-09 14:55:06

хз звідки в останнє речення попереднього коменту додався набір символів - лінк на обс-гб.
коротше - то просто зайве. Не мався на увазі натяк на «обсілф-еліти»

Dot [Останнi 20 месаг] [AI портрет]
№ 1711676 вiд 2025-01-09 14:50:44

olma
№ 1711667 «шустрий чувак Ювал Ной Харарі написав нову книжку Nexus … дослідження того, як інформація та комунікаційні системи вплинули на розвиток людської цивілізації»

Nexus ще не читав, але як один з векторів впливу інформреволюції на населення планети Земля - можна екстраполювати його ж ідею з попередньої книжки про гомо сапієнс:

До першої революції буття - аграрної - всі мисливці-збирачі мали бути достатньо кмітливими; «інтелектуальні слабаки» просто не виживали.
аграрна революція - дала можливість існувати на певних територіях більшій кількості сапієнсів, але дозволила зовсім не нульову кількість інтелектуально-необдарованих: з'явився розподіл праці, який підняв вимоги до еліти - але припустив наявність ненульової кількості людей, які мали робити що скажуть і при цьому могли вижити.
Промислова революція - ще більші вимоги до еліти і можливість вижити ще більшому відсотку малорозумних.
АЛЕ ті альтернативно-обдаровані що після аграрної що після промислової революції могли мати не найвищий IQ - зато мали бути емоційно-сильними.
… тепер - проїхали наступну революцію буття. Соціально-технологічну чи як там її назвати… Ще більші вимоги до еліти - і при цьому на планеті може існувати ще більша кількість «інтелектуальних дітей», за яких хтось да подумає та хтось да потурбується. І тепер достатньо велика кількість сапієнсів може існувати, не напружуючи не тільки IQ - а і ЕІ.

А віднедавна - не тільки просто існувати, а й через голосування що на виборах що споживацькими грошами впливати на те, чим мають займатиhttp: //www.obsilf.kiev.ua/gb/сь еліти

chin [Останнi 20 месаг] [AI портрет]
№ 1711675 вiд 2025-01-09 13:22:40

З донатами

chin [Останнi 20 месаг] [AI портрет]
№ 1711674 вiд 2025-01-09 13:22:06

Хлопці, та дівчата, в кого є можливість, зовсім погано з додатками

4149 6293 6251 8383

Приват

4441114424669867

Моно

sk(здалеку…) [Останнi 20 месаг] [AI портрет]
№ 1711673 вiд 2025-01-09 12:22:50

Enot
№ 1711666
з озелененням є мільйон нюансів… зараз багато цікавих відосів з тим як заростає каховське водосховище. там досить доступно вчені дядьки розповідають. і як воно буде наступні роки…
але у нас простіше. є вода. там де немає - набагато складніше
є багато відосів як в африці, в регіоні сахель - межа сахари і екваторіальної частини, відвойовують в пустелі територію. там, по перше, мінімум пів-року є волога, і якщо посадити спочатку «травичку» що втримує вологу, захистити ту травичку невеликим парканчиком з каміння щоб вітер не видував і трохи від сонця захищало… то за 3-4 роки вже і деревця піднімуться, і далі, якщо не вирубувати, воно буде «триматись» …
на відміну від амазонії, де, якщо ліс вирубати, дощі змивають грунт і нове нічого не може прижитись. так як ліси амазонки формувались «мільйон» років назад, при іншому кліматі, і вони «живуть» поки є великі дерева, що тримають грунт під собою, листя гниє, малеча має час прижитись і вимахати великою…
ага. ще згадав ті красиві відоси як араби в пустелі сг займаються. такі круглі поля. посередині скважина, ну і далі круговий полив… було красиво. поки араби не помітили що викачали нафіг всю воду з горизонтів. і вона там не поновлюється… так що таке… у нас теж можна банани з апельсинами вирощувати… але краще яблука з грушами :)

Batyj [Останнi 20 месаг] [AI портрет]
№ 1711672 вiд 2025-01-09 12:15:21

В Гренландии уже есть большая база, на 1000 военнослужащих. Пункт передового обнаружения целей..

sk(здалеку…) [Останнi 20 месаг] [AI портрет]
№ 1711671 вiд 2025-01-09 12:15:00

olma
№ 1711667
о. цікаво про нову книжку…
першу його книжку хтось порекомендував. почав слухати. і не міг зупинитись :)

Enot [Останнi 20 месаг] [AI портрет]
№ 1711670 вiд 2025-01-09 12:05:20

sk
60 грам або більше)

sk(здалеку…) [Останнi 20 месаг] [AI портрет]
№ 1711669 вiд 2025-01-09 12:01:56

olma
№ 1711664
так для чого гренландію приєднувати?
збудуй свої бази там, наче в гренландії є декілька морських баз
в шотландії (взагалі на британських остановах), наче теж є бази. в ісландії (аєродром великий?) …
ну, тобто, питання ж не у тому що «зовсім нічого немає», і штатам та гренландія потрібна щоб з нуля будувати щось…
ппо щоб прикривати небо - теж можна поставити…
ніхто ж заважати не буде…
погуглив, звичайно, алкоголізм процвітає, данці пробують якісь регулювання по алкоголю на острові ввести… з такими підходами, якщо штати дадуть «повних лібералізм» з алкоголем - 100% проголосують за штати…
-------
According to the most recent Greenland Population Health Survey from 2018–2019, 35% of young people aged 15–34 engage in heavy episodic drinking, consuming at least 60 grams or more of pure alcohol on at least one occasion in the past 30 days.
--------
хз як вони міряли… я б сказав що якщо тільки третина, раз на місяць, 60 грам спирту… то «дуже спортивна нація» … :)

пробегавший(пробегавший) [Останнi 20 месаг] [AI портрет]
№ 1711668 вiд 2025-01-09 11:58:52

sk (здалеку…)
№ 1711658
Бля, «дайте йому сто днів» / «дайте йому ще 100 днів» … я це десь вже чув.)) хтось когось косплеіть)

olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет]
№ 1711667 вiд 2025-01-09 11:57:57

Фернан Бродель розрізняв швидкість історичного часу на певні цикли. Найбільш швидкий це політичний (зміни урядів, політичні новини); трохи повільніший це економічний, ціни на комодітіз, структурні економічні зміни; далі культура (менталітет); і останній це географічний час, зміни найповільніші.

Але тепер звісно, вся ця теорія потребує коррекції, оскільки змінилося все. І швидкості цих історичних циклів чи часів стали дуже нерівні і не відповідають первісній концепції Броделя.

А насамперед швидкість передачі інформації, швидкість реакції, споживання, подорожі. обімін товарами і послугами.

І в цьому контексті цей шустрий чувак Ювал Ной Харарі написав нову книжку Nexus, тема якої тупо аж просилася викласти у формі книжки.

Нова книга Ювала Ноя Харарі «Nexus. A Brief History of Information Networks from the Stone Age to AI» - це глибоке та всебічне дослідження того, як інформація та комунікаційні системи вплинули на розвиток людської цивілізації від доісторичних часів до наших днів. Харарі, відомий своїм унікальним стилем поєднання історії, філософії та футуризму, розкриває захопливу історію розвитку інформаційних мереж. Він показує, як люди використовували примітивні форми комунікації для виживання, як розширювали свої можливості через технологічні прориви.

Автор аналізує, як інформаційні мережі не тільки передавали знання, але й впливали на хід історії, трансформуючи економіку, політику й культуру, водночас порушуючи питання: як людина може зберегти свою автономію у світі, де інформаційні системи стають дедалі складнішими? Чи можливо, що в майбутньому алгоритми стануть визначальними для людського життя, приймаючи рішення замість нас? "

Enot [Останнi 20 месаг] [AI портрет]
№ 1711666 вiд 2025-01-09 11:52:16

«Зелена Іспанія» це північний Захід. І її евкаліпти захоплюють. На всій інший території, окрім деяких гірських місцевостях, природні умови не підходять для лісів. Якщо їх десь там посадили і вони горять, тому що води немає це теж природньо. Саме тому там не виросли ліси за останні тисячоліття)

sk(здалеку…) [Останнi 20 месаг] [AI портрет]
№ 1711665 вiд 2025-01-09 11:50:00

olma
№ 1711655
до речі, по «жарі» в києві. по-моєму 3го то було. в тіні +11. але на сонці, без вітру, було таке враження що можна «в майці» ходити :)

olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет]
№ 1711664 вiд 2025-01-09 11:47:13

З приводу Гренландії Трамп може і балабол, але політологи і геостратєги кажуть, що це не цілковитий булщіт. Там є прагматична складова.

Підписався недавно на німецькомовного австрійського чувака. Дуже толковий

https://x.com/HoansSolo/status/1877267232381698282

Відкритий цей твіт і натиснить на переклад - цілком притомна концепція геостратегічного значення Гренландії.
Хоча цей Франц-Штефан Гадь так думає. А у Трампуши може бути на умі викопні корисні копалини і всяка брудна вязка нафта.

Enot [Останнi 20 месаг] [AI портрет]
№ 1711663 вiд 2025-01-09 11:47:11

sk (здалеку…)
№ 1711659 вiд 2025-01-09 11:40:52
Я скажу чому в Іспанії пожежі. Туди евкаліпти завезли, вони стали розповсюджуватися і витісняти місцеві породи дерев. А евкаліпти леткими ефірними маслами просякнуті, тому в Австралії такі страшні пожежі, їх загасити нереально. І в Іспанії та сама проблема. Тому в Іспанії заборонено розводити відкриті вогнища. Століттями, тисячоліттями розводили, а зараз - заборонили. Що там у Каліфорнії я не знаю, я там не був. Але можливо та сама проблема. Так само могли завезти, а природні умови схожі.

sk(здалеку…) [Останнi 20 месаг] [AI портрет]
№ 1711662 вiд 2025-01-09 11:44:33

Enot
№ 1711660
як казав кучма, так це ж вже було…
імпічмент при першій ходці трампа…

sk(здалеку…) [Останнi 20 месаг] [AI портрет]
№ 1711661 вiд 2025-01-09 11:42:34

до речі. трамп же перед виборами обіцяв що до 20го всіх заручників в газі відпустять…
якось про ізраїль взагалі не чути… хоча до 20го ще час є…

Enot [Останнi 20 месаг] [AI портрет]
№ 1711660 вiд 2025-01-09 11:41:06

Якщо буде неадекватно себе вести, і це буде очевидно для всіх, це може бути причиною для відсторонення його від влади.

sk(здалеку…) [Останнi 20 месаг] [AI портрет]
№ 1711659 вiд 2025-01-09 11:40:52

olma
№ 1711655
фт дає кожен рік прогнози на рік
і кожен раз там є пункт. «цей рік буде рекордним по температурі» :)
там де зараз пожежі навколо ЛА, пишуть що 9 місяців дощів не було
колись читав про іспанію, за останні 40+ років насадили дерев, озеленили країну. проблема у тому що пожеж більше стало. мало опадів. дерева не встигають накопити достатньо вологи, і коли пожежа - роздувається швидко
на відміну від наших лісів, особливо карпати, де взагалі «лісова пожежа» - немає такого поняття…
також, на так страшна підняття середньої температури, як зменшення к-ті опадів над деякими територіями…
і тут україна виглядає дуже добре…
мілей обіцяє підписати фрі-трейд угоду із штатами… зараз завалять штати своїм м'ясом. американські фермери будуть дуже «задоволені» … в канаді наче купа нпз, бенз-дизель - дофіга експортують на штати. якщо торгова війна, то ціна на заправках в штатах може сильно підскочити… це те що на поверхні, якщо в офісі простих рішень трампа «щось піде не так» …

sk(здалеку…) [Останнi 20 месаг] [AI портрет]
№ 1711658 вiд 2025-01-09 11:33:49

гарно хтось написав, якщо у трампа почнеться дименція - як ми взнаємо?
він балаболить шаблонними фразами постійно…
багато чого обіцяв перед виборами… вибрали. хуяк. і вже «проблеми» це гранландія і панама…
а «наші» 24 години вже трансформуються в 100 днів. і то… пріорітет не перший…
зараз буде боротись з пожарами і місцевим губернатором (пригадалось як були пожари під києвом, ющенко їздив і з лопатою гасив те полум'я) …
після 20го вже будуть питати за результат…
фт написало статєйку про те що хуй-що вийде з цінами на нафту… не так легко штатам наростити видобуток. інвестиції великі. а як їх відбивати якщо ціна впаде до 40? і такого, думаю, буде купа
нам своє робити, звичайно…
вчора той кіт келог на фокс озвучував 100 днів… наче виглядає достаньо толковим. правда відчувається що від лінії партії відходити не буде. хоча ведуча його за язик не тягнула. він сам сказав що трамп буде пробувати закінчити війну в якийсь осяжний період і він би сказав «за 100 днів» …
ну… це трохи нагадує сагу як нам давали дозвіл на довгі ракети по території хуйлостану…
ой почекайте ближче до кінця каденції байдена, ой, зараз літо - всі з вітпусток повернуться. ой, там рамштайн в кінці вересня, ой рамштрайн не відбувся, буде он-лайн зустріч через тиждень, ой, давайте почекаємо вибори…
ой, наче дозвіл дали, але ракет майже немає…

PEPSI(Merkury) [Останнi 20 месаг] [AI портрет]
№ 1711657 вiд 2025-01-09 11:31:31

Австрія: нова влада і канцлер - за зняття санкцій з Росії.
Лідер Кікль - «Так, прибічників Росії у європі прибавиться».
FPÖ - ультра праві, фашисти.

olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет]
№ 1711656 вiд 2025-01-09 11:30:54

Пару років тому через посухи і пожежі впало виробництво оливкової олії в Іспанії, і пішло коригування світових цін. Тепер через стабільні посухи зросли ціни на бидло в Штатах. Beef дорожчає. Про масло навіть не кажу. На черзі сири.

olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет]
№ 1711655 вiд 2025-01-09 11:28:42

Бачу, пожежі вирують в Каліфорнії, за останні 40 років клімат конкретно змінився.

У нас 2 січня в Києві +11"С, снігу цієї зими практично не було.

А читаю БСЭнциклопедію, і там пише, що 50 років тому в Київській області було:

"…Природа. К. о. расположена в пределах Приднепровской низменности, вдоль среднего течения Днепра. На Ю. -З. и в центральной части области — отроги Приднепровской возвышенности (высота до 273 м).

Климат умеренно континентальный, с мягкой зимой и тёплым летом. Средняя температура января в северной части —6,5 °С, на Ю. -З. —5,5 °С, июля соответственно 17,5 °С и 20 °С. Среднее количество осадков в год от 500 мм на Ю. до 600 мм на С. Вегетационный период 198—204 суток. Главная водная артерия — Днепр, протекающий в области на протяжении 246 км. Его правые притоки — Припять, Тетерев, Ирпень, левые — Десна, Трубеж… "

klirik [Останнi 20 месаг] [AI портрет]
№ 1711654 вiд 2025-01-09 10:33:17

VVV
№ 1711650
Сподіваюсь що самий головний людський фактор, і американців насамперед - заробляння грошей, багато грошей, зупинить їх.

Nedopysuvach (ale Potsinovuvach) [Останнi 20 месаг] [AI портрет]
№ 1711653 вiд 2025-01-09 10:11:00

Enot [Останнi 20 месаг]
№ 1711651 вiд 2025-01-09 09:57:21

Можуть бути і чисто фізичні причини, бо трампидло вже зараз і виглядає фуєвато, і говорить плутано. А Джей Ді Венс - то взагалі невідомо що за фуйня, і що робитиме, якщо раптом стане президентом.


Сторiнки :
[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]
Archives

🔍 Пошук
Copyright (C)2001 by Star
Idea by Ukrainian Ranger

При использованиии материалов сайта ссылка на ОБСИЛФ(www.obsilf.kiev.ua) обязательна.