Batyj [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1704452 вiд 2024-10-15 20:43:18Народ, кто в курсе, вот эта дама на Суспільном Київ сейсас, спортивная типа обозревптелька, - єто бившая жена Сашо?
VVV [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1704451 вiд 2024-10-15 20:34:29Starik (Україна, Київ) № 1704450 так. на певному етапі агресивне просування перемогло технології. що зайвий раз доводить долбоєбізм пересічного люду.
Starik(Україна, Київ) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1704450 вiд 2024-10-15 20:25:58Batyj № 1704449 Перший айфон то скляна цегла :) порівняно з флагманами тих років. Але то вже історія яку пише переможець.
Batyj [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1704449 вiд 2024-10-15 19:54:49iPhon1 - представлен 9 января 2007 года, в продаже с 29 июня 2007..
Nedopysuvach (ale Potsinovuvach) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1704448 вiд 2024-10-15 19:33:01PEPSI (Merkury) [Останнi 20 месаг]№ 1704446 вiд 2024-10-15 17:24:39циганєг- це також проблема; дрібна, але неприємна, на кшталт мандавошок.
olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1704447 вiд 2024-10-15 18:33:12Цікавий матеріал ВП про українських виборців в Пенсильванії - ключовий хиткий штат Ukrainians in Pennsylvania are split on Harris and Trump. How can that be? These voters could swing the election. Neither candidate seems focused on securing their support https://www.washingtonpost.com/opinions/2024/10/15/ukraine-voters-pennsylvania-swing-state-election/
PEPSI(Merkury) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1704446 вiд 2024-10-15 17:24:39Циганик: Мудрик – головна проблема цієї збірної України ----------- Хайпожер. А інших проблем нема?
Nycolas [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1704445 вiд 2024-10-15 17:05:18В мене дома лежить слайдер Sharp TM100 - батарея ще жива і повністю робочий. Рука не піднімається позбутись Хоча він скоріше камерофон
olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1704444 вiд 2024-10-15 16:59:18сам смартфон винайдений і зроблений набагато раніше, ніж слово smartphone. А я припускаю, що таке слово як камерафон з'явилося раніше за слово смартфон.
Starik(Україна, Київ) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1704443 вiд 2024-10-15 16:42:51klirik № 1704441 Я вже точно не можу рік згадати, але різниця між телефоном і смартфоном була у відкритості операційної системи. Тобто навіть кнопковий SE K750 можна було назвати смартфоном, тому що там була саме ОС (предтеча А100), а не прошивка, як в Nokia 3310. Тобто Symbian навіть версії 40 вже ознака смартфона.
Nedopysuvach (ale Potsinovuvach) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1704442 вiд 2024-10-15 16:38:26Педія пише, що отетовот вважається першим смартфоном:The Ericsson R380 is a GSM Smartphone developed by Ericsson Mobile Communications. [1] It combines the functions of a mobile phone and a personal digital assistant (PDA), [2] and was introduced at CEBIT on 1999/2/18. [3]Released in November 2000, [4] it was the first device marketed as a ʼSmartphone ʼ. [5]…The display was a black and white touchscreen, partially covered by a flip which, when opened, reveals a large wide display.
klirik [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1704441 вiд 2024-10-15 16:24:09Я до того що на Вінде кпк точно були до 2007р, але чи називали їх смартфони не згадаю
klirik [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1704440 вiд 2024-10-15 16:21:32У мене в 2007 точно був смартфон Toshiba portege g900, на Вінде, там був сенсорний екран. Тоді якраз з'явився 3g від Utel і я їм користувся як смартфоном зараз. Апаратний класний був, там було все. Але великий мінус був звісно малий екран, і непристосованість Вінди під тач. Без сенсорного пера майже неможливо було користуватись
Enot [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1704439 вiд 2024-10-15 15:42:45Смартфони на Symbian були точно.
olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1704438 вiд 2024-10-15 15:38:15Enot № 1704431 ---- Смартфони були, але самого слова ще не існувало. Памятаю у когось був HTC з тачскріном без кнопочної клавіатури. Але це був 2007 рік. А Сорокін написав День Опричніка в 2005, видали в 2006.
Enot [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1704437 вiд 2024-10-15 15:34:42В різних країнах по різному відносяться до іншомовних слів. Не треба все міряти Сталіним. В польській чи чеській мові навіть слова «футбол» немає, а «комп'ютер» фінською це «tietokone». Це в російській багато запозичених слів, тому що російська знать говорила французькою, німецькою чи англійською краще ніж російською. Тому не варто дрочити вприсядку на іноземні слова. Ті які є, ті вже є, але засмічувати українську мову неологізмами іншомовного походження не варто. Русньою воняє.
olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1704436 вiд 2024-10-15 15:33:23Впертість Реброва, яка могла згубити. 6 висновків з матчу Україна – Чехія Максим Салівон — 15 жовтня https://champion.com.ua/ukr/football/golovni-visnovki-z-matchu-ligi-naciy-2024-25-ukrajina-chehiya-1013890/
Nedopysuvach (ale Potsinovuvach) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1704435 вiд 2024-10-15 15:33:22«Міністр культури і стратегічних комунікації Микола Точицький повідомив, що кожен 5-й діяч культури з тих, що виїжджають за кордон за дозволом від Мінкульта, не повертається».----------------------Мабуть попсюки виїздять, а потім заробляють на прожиток жопою, бо більше ні на що не здатні.
Batyj [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1704434 вiд 2024-10-15 15:16:11лет 30 назад читал В круге (очередном).. соженицина. Дело происходит в масковской шараге по разработе зашифрованной телефоной связи. Ды к там два сидельца, инженеры высокого класа со знанием нескольких иностранных языков общаются исключительно на росейской мове. Включая технические термины. И строго следят за употреблением опонентов инстранщины.. Это была самая смешная, если так можно выразиться применительно к сталинсим временам, глава во все этой эпопеи про «Круги»..
sk(здалеку) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1704433 вiд 2024-10-15 15:15:00Starik (Україна, Київ) № 1704426 вiд 2024-10-15 15:00:12 olma № 1704425 взагалі - гарна ідея використовувати укр слова замість англ (якщо є аналог) і перше правило, якщо англ слово в рус використовується, нам своє потрібно придумати :) ті ж мад'яри в свій час серйозно до англіцизмів, приносимих компьютерами, віднеслись в їх версії англ жодного «зрозумілого» слова. тільки ОК :) навіть не віндовз а «аблакок», якщо не помиляюсь :) це вже, мені так здається, «перегиб», але з долею здорового глузду можна повернути частково українські слова…
PEPSI(Merkury) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1704432 вiд 2024-10-15 15:13:24Таке враження що я у Ризі, а десь у Києві. Українські прапори через кожні 50 метрів, на всіх держустановах, без виключення. Міський транспорт розфарбований у жовто-блакитний. І т. д.
Enot [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1704431 вiд 2024-10-15 15:12:17В 2006 році смартфони були
olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1704430 вiд 2024-10-15 15:11:24Starik (Україна, Київ) № 1704426 ---- Тут не про те. Там в книжці умніца - це було типа дівайс, через який опрічніки пробивали по базі, щось питали, а умніца відповідала. У 2006 ще не було смартфонів, і тут бачиш знайшов Сорокін слово умніца - смартфон.
klirik [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1704429 вiд 2024-10-15 15:11:16На базі 11 ОДШБр російської армії формується так званий «особливий бурятський батальйон», укомплектований громадянами КНДР. Орієнтовна кількість особового складу — до трьох тисяч людей. Наразі відбувається процес забезпечення батальйону стрілецьким озброєнням та боєприпасами, про це повідомляють джерела Суспільного в розвідці. Ймовірно, батальйон буде залученим до виконання бойових завдань поблизу Суджі та Курська https://t.me/suspilnenews/39756
PEPSI(Merkury) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1704428 вiд 2024-10-15 15:10:35Циганик ебанувся. Це я Ебаут аналіз циганека на каналі циганек лайв. Мудрик, каже циганик, треба більше бігати і точніше бити по воротах. Я вимагаю, каже циганик. Я ще Я ебанат, каже циганик, Я експерд і шарю в футболі, і у аналізах. Мндааа… мабуть саме тому мудрик не циганик.
Batyj [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1704427 вiд 2024-10-15 15:10:18Сьогодні молодіжна збірна України проведе свій заключний поєдинок у відбірному турнірі Євро-2025 U-21 проти Сербії. начало 21-45 на Суспільном
Starik(Україна, Київ) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1704426 вiд 2024-10-15 15:00:12olma № 1704425 комп'ютер - це ж обчислювач :) комп'ютерна техніка - обчислювальна техніка. а калькулятор то обчислювальна машинка.
olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1704425 вiд 2024-10-15 14:50:37LAZY № 1704424 ------ Якщо англійське слово виражає якесь поняття, якого нема в нашій мові - короткого відповідника нема, то, звісно, нехай буде білд-ап або офсайд. Але якщо є воротар, то може голкіпер і не варто зайвий раз називати, щоб тільки показати свою обізнаність? У письменника Вл. Сорокіна, здається в повісті «День опрічніка» (2006 р.) компьютер називався умніцей. Умніца.
LAZY [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1704424 вiд 2024-10-15 14:37:14olma № 1704422 вiд 2024-10-15 14:11:57 Не варто борщити цими англіцизмами. … Схуялі?
olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1704423 вiд 2024-10-15 14:35:25 Читомо @chytomo У цей день 2094 роки тому народився один із найвизначніших поетів античної літератури — Публій Вергілій Марон. Його «Енеїду» перекладали або перелицьовували Григорій Сковорода, Іван Котляревський, Степан Руданський й Іван Стешенко, Микола Зеров і Михайло Білик.
olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1704422 вiд 2024-10-15 14:11:57Не варто борщити цими англіцизмами. Раніше в совку, старі коментатор любили там вставити голкіпер, офсайд, хавбек, стоппер, форвард. Потім вже після розвалу совка додалися вінгери, плеймейкери і ще купа англійських виразів. Зараз нові слова пішли в оборот. А мені подобаються незвичні польські футбольні назви. Починаючи від pilka -, obrońca - захисник, pomocnik - півзахисник (хавбек), napastnik - нападник, dośrodkowanie - горизонтальна подача на ворота (cross), spalony - офсайд тощо.
LAZY [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1704421 вiд 2024-10-15 13:59:59Не «фсьо» а маст.
PEPSI(Merkury) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1704420 вiд 2024-10-15 13:56:33Білд ап
PEPSI(Merkury) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1704419 вiд 2024-10-15 13:56:01Біля ап не сет ап тут апгрейдити і апгрейдити. Тімбілдінг потребує мастермайнд, тут без комьюніті експертів не обійтись. Фактчекінг і лояліті- наше фсьо.
Enot [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1704418 вiд 2024-10-15 12:59:32сетап-хуяп
LAZY [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1704417 вiд 2024-10-15 12:57:14Не «сетап» а пєрєчєнь виконавців для награвання під тренерські ідеї!
olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1704416 вiд 2024-10-15 12:13:57ProstoVlizPobalakaty № 1704399 ---- Отже, можна дати собі спокій з турнірними завданнями на цей турнір, а будувати нову команду, сміливіше підпускати і пробувати нових. Новий сетап робити.
Pryvyd Zamku(Привид Замку) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1704415 вiд 2024-10-15 11:59:54Винос - приймаючий скидує на підбігаючого - кой в касашку відкидає на другого - все, мʼяч вже під контролем, пішла атака.
Pryvyd Zamku(Привид Замку) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1704414 вiд 2024-10-15 11:50:332 sk№ 1704405чехи добре грають на другому поверсі. А окрім того, в них відпрацьований підбір. В нас, навіть коли Довбик вигравав верх, підбір був сугубо випадковий.
LAZY [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1704413 вiд 2024-10-15 11:46:43Я вже не кажу про те, що давно вже час припинити вважати англійську мову та слова з неї як якусь дивину. Англійська має бути мовою №2 в Україні. То нехай кретинські кацапи шугаються тих страшних «іншомовних слів», що їхні скрєпи розшатують.