Shmyg [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1697052 вiд 2024-07-21 21:23:28Papka № 1697048 Такого не може бути. У людини можуть знайти термінальну стадію раку, наприклад. І що, закон не дозволить йому знятися?
klirik [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1697051 вiд 2024-07-21 21:21:49Висунув Каміллу. Пишуть що вона тупенька і недалека. Я її за час війни зовсім не чув, мабуть вона більше по внутришнім справам
Nedopysuvach (ale Potsinovuvach) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1697050 вiд 2024-07-21 21:18:30Мабуть донори сказали, що інакше припинять фінансувати кампанію.
klirik [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1697049 вiд 2024-07-21 21:13:12А такі випадки були вже в історії США? Коли основний кандидат знімався з перегонів за три місяця до виборів.
Papka [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1697048 вiд 2024-07-21 21:08:302 VVV № 1697046 Ніби зійшлись на Гарріс… Подивимось. Цікаво, що Джонсон (голова більшості в Палаті) заявив, що вони не дозволять Байдену знятись. Мовляв, в багатьох штатах це невдоволено. І
Vichny [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1697047 вiд 2024-07-21 21:05:41Обана! Байден знімається таки. Дякую, Діду, за все і дорогу молодим (тільки не Камалі, пліз і не Обамбі)
VVV [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1697046 вiд 2024-07-21 21:05:38у демократів є сильний кандидат? чи лише хуйня лівацька?
klirik [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1697045 вiд 2024-07-21 21:05:11Байден всьо!
Papka [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1697044 вiд 2024-07-21 21:04:48Баден знімається з виборів…
та ж не москаль(та ж не москаль) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1697043 вiд 2024-07-21 20:54:26olma № 1697041 на рахунок есперанто ти дуже загнув - це штучна мова, якою ніхто, крім її аматорів не розмовляє.
Voxa(м. Запоріжжя) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1697042 вiд 2024-07-21 20:27:41Nedopysuvach (ale Potsinovuvach) № 1697036 прям як зараз у нас судейсько-прокуроські
olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1697041 вiд 2024-07-21 20:14:25m1919(Київ - чемпіон!) № 1697037 ------ Українська церква між Заходом і Сходом боролася за свою ідентичність. Так постала греко-католицька унія, східна православна тяжіла зрештою до москви. Короче, не написали українські ченці трактатів з агрономії. А крім того через відсутність лінгва франка постійно виниклаи суперечки про обряд, про традицію. Якщо латина були словники тлумачні, то в нашому православії доперва в 17 ст. появився словник словено-руської мови Памви Беринди. Це якраз намагалися промацати створення якогось спільного знаменника, мову, яку будуть всі дотримуватися. Церковно-словянська мова - це тарабарщина насправді, вона ніколи не була живою і нею не розмовляли, як розмовляли латиною чи есперанто.
sk(chromebook acer 14) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1697040 вiд 2024-07-21 20:08:52Франція відмовилася допустити до Олімпіади журналістів, фізіотерапевтів та технічний персонал із РФ та Білорусі, побоюючись потенційних «шпигунів». Олімпійські ігри відбудуться у Парижі з 26 липня до 11 серпня. В Іграх братимуть участь 15 російських та 16 білоруських спортсменів, які виступатимуть у нейтральному статусі.
Nedopysuvach (ale Potsinovuvach) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1697039 вiд 2024-07-21 19:58:46m1919(Київ - чемпіон!) № 1697037 вiд 2024-07-21 19:44:15 Якщо говорити саме про кюре, тобто про жабидлівського католицького попяру, то він мусив знати латину, бо основна частина служби була латиною.
m1919(Київ - чемпіон!) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1697038 вiд 2024-07-21 19:50:272 Yagshamash№ 1697035Olma, а давньоболгарська?До сраки! :)Як і арамейська з грецькою.Тоді латина була, як зараз англійська. Мова науки і дипломатії. Всі інші - регіональні.
m1919(Київ - чемпіон!) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1697037 вiд 2024-07-21 19:44:152 olma№ 1697031В Православії не було такої лінгва франки.І шо?У всіх наших академіях від початку вивчали латину.Уже через сторіччя і «поєднання» церков Енеїда Котляревського містить набагато більше латини або відсилань на неї, ніж Енеїда Осипова. Бо твори були у кожного розраховані на свого читача. У Котляревського - на вихованого у наших традиціях. Зрозуміло, що якогось нашого занюханого сільського попика воно могло і не торкнутися. Та, припускаю, що так само було і з занюханим сільським кюре.
Nedopysuvach (ale Potsinovuvach) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1697036 вiд 2024-07-21 19:39:10+№ 1697034 Одну характерну рису звідти пам'ятаю - це те, що попівня фактично була замкнутою кастою. У селах пост священика часто-густо передавався від батька до сина, за дружин попи собі брали дочок інших попів тощо.
Yagshamash [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1697035 вiд 2024-07-21 19:36:42Olma, а давньоболгарська? Її ще називають церковнослов'янською або старослов'янською. Це була колись спільна мова богослужінь у слов'ян. Навіть у Празі у соборі святого Віта бачив написи нею давні.
Nedopysuvach (ale Potsinovuvach) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1697034 вiд 2024-07-21 19:34:42Наскільки пам'ятаю, у Нечуя-Левицького смачно і повчально описане тодішнє попівське життя на захоплених московією землях, і процес поглинання української церкви московською. Називається «Старосвітські батюшки та матушки»; десь навіть аудіокнига у мене була.
olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1697033 вiд 2024-07-21 19:29:26m1919(Київ - чемпіон!) № 1697032 --------- Так, визнаю, напартачив. АЛе я не хотів користуватися підказкою інтернета. Єдине в чому я був правий - це меценатський проєкт і (Терещенка) і богоугодноє завєдєніє.
m1919(Київ - чемпіон!) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1697032 вiд 2024-07-21 19:26:222 olma№ 1697013Я ще памятаю старий дореволюційний будинок єврейського Богоугодного завєдєнія на Басейній вулиці, кажуть то ще знаменитий єврейський меценат Бродський його збудував. Стояв він посередині дороги, де зараз світлофор дорогу переходити на Еспланадну вулицю до ГулівераНе виграв, а програв, не в спортлото а в преф…А в іншому все так :)Дом возведен на «островках» посреди улицы в 1884-85гг. на средства известного сахарозаводчика и филантропа Николая Терещенко по проекту арх. В. Николаева. Оказывал ночной приют тогдашним бомжам, был рассчитан на 500 мест (первый этаж для женщин, второй и третий - для мужчин). В советское время использовался как роддом и как строительный офис. В 1996г. бессмысленно снесен для того, чтобы перевести рельсы трамвайного маршрута, который вскоре удалили.
olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1697031 вiд 2024-07-21 19:24:00m1919(Київ - чемпіон!) № 1697028 --------------- Моя теза не протирічить твоїй. Те що я сказав, це загалом так було в Середньовіччі. Західному християнству повезло, що у них була лінгва франка, общепонятний язик латина, на якій кожен монастир читав і писав тексти, кожен науковець читав і писав тексти - це обмін інформацією і даними)). В Православії не було такої лінгва франки. Про Лавру ти говориш, а це вже 18 століття. У Європі науковий переворт, Картезіанський, скринька пандори вже давно відкрита. Парова машина придумана. Я ще раз кажу, що ти правий, але у нас трохи інші тези були. Але ти правий, що українська церква вона більш західна, більш ліберальна, більш вчена і прогресивна ніж московські мракобєси. Потім так сталося, що наші попи і спудеї піднімали з гімна цю династію Романових.
Batyj [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1697030 вiд 2024-07-21 19:21:13Все Борщпговки были монастырскими селами..
olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1697029 вiд 2024-07-21 19:17:44 Taras Mishchenko @tarasmi · 3 год У Києві на голову киян падають опори ліхтарів, вода прориває тонель метро, обвалюються мости та навіть цілі прольоти розв'язок. Врешті решт лопає та падає трос атракціону, судячи з усього, не дуже легального. В цей час мер Києва дає інтерв'ю західним медіа про геополітику.
m1919(Київ - чемпіон!) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1697028 вiд 2024-07-21 19:04:412 olma№ 1697001Західне чернецтво, монастирі розвинули і винайшли агрономію (цистеріанці, наприклад), розвинули виноробство і броварство, східні православні мракобєси практикували аскезу, схимництво, православну йогу. типа Сімеон стовпник на стовпі на одной нозі стояв. Західні ченці спасали людей і селян від голоду. Східні християни спасали свою душу передовсім.Маячня ж. Бровари виникли на землях Лаври. І Липки теж з Лаврою повʼязані. Наші монастирі були великими господарствами з порівняно розвинутим ремісництвом, агрогосодарством і промислами. Розділи, для початку Українську церкву і московську. Навіть передача Української церкви Гетьмангщини з Константинопольського патріархату москалям не є чіткою межею, коли наша перестала існувати. Відмирання відбувалося повільно. А ще ж Правобережжя було.
m1919(Київ - чемпіон!) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1697027 вiд 2024-07-21 18:45:182 Enot№ 1696998Якось в наших краях церква не надто опікувалася тілесним здоровʼям християн.2 Vichny № 1696999От в Бельгії заєбісь монастирі, вони зоч пиво смачне варили (а деякі і досі варять).Ви так ніколи і не навчитеся привʼязувати свої твердження до часу?Бо пиво у наших монастирях варили. І хоча б про Трахтемирівськіий шпиталь мали б чути.А знецінювати діяльність лише через те, що у середньовічні чи раньомодернові часи прадіди не завели лікарень на сучасний взірець, трохи їбануто.До речі, межа наша/не_наша церква теж умовна. Залежить і від часу і від берега Дніпра і ще багато від чого.
PEPSI(Merkury) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1697026 вiд 2024-07-21 18:30:29m1919 Дякую звичайно, але у мене таких фоток 5 альбомів. Баранівський фарфоровий завод відправляв продукцію у понад 60 країн світу, доречі. Поки не прийшли бандюки. Завод закрили.
m1919(Київ - чемпіон!) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1697025 вiд 2024-07-21 18:26:122 Vichny№ 1696997Тій Варварі реально похуй на українську артилерію, я так думаю.Я теж так думаю. Але, чому наша з тобою думка має бути вагомішою за думки тих, кому подобається.Я от не артилерист ніхуя. І не в силах оборони.
Batyj [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1697024 вiд 2024-07-21 18:00:36Хакеры получили доступ к сотням украинских телеграм-каналов. И опубликовали сообщения с призывом «сложить оружие»https://meduza.io/news/2024/07/21/hakery-poluchili-dostup-k-sotnyam-ukrainskih-telegram-kanalov-i-opublikovali-soobscheniya-s-prizyvom-slozhit-oruzhie
Enot [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1697023 вiд 2024-07-21 17:33:53Вірити чи не вірити - справа кожної людини і не можна нав'язувати ані те, ані інше. Але в Україні - світська держава, церква відділена від держави. Коли держава починає гратися у скрепи це крок від прогресу. Так само як і державний атеїзм та приниження віруючих.
та ж не москаль(та ж не москаль) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1697022 вiд 2024-07-21 17:29:422018 - Армія, мова, віра? - НЄаа!, - я ваш вирок блядь, кричало невігластво. 2024 - яка ще нахер віра? кричали й кричать народжені батьками, вимушено ставшими совками, їх діти - вже справжні совки. можеш ти їх хоч в кембріджах вчити - з них віра вибита, вони не просто не вірять, а насміхаються з неї. ну, ну - верной дорогой ідьоте, таваріщі, релігія опіум для народа, наш путь коммунізьм..
klirik [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1697021 вiд 2024-07-21 17:10:25Enot № 1697015 В тій лікарні, в далекому 1993 році, брату видаляли апендікс, потім в нього стався перетоніт. Ледь відкачали.
Enot [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1697020 вiд 2024-07-21 16:48:53Akela № 1697018 вiд 2024-07-21 16:41:16 Там Передерій на кафедрі займався лікуванням виразки шлунку шляхом лікування гелікобактерної інфекції. «Українсько-німецький гастроцентр» це явно його організація. Цікаво, він живий ще?
Enot [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1697019 вiд 2024-07-21 16:45:38Там, до речі, інтер'єри, аудиторії старовинні збереглися.
Akela [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1697018 вiд 2024-07-21 16:41:162 Nedopysuvach (ale Potsinovuvach)№ 1697016Кліника Богомолець, як і згадувана нижче приватна «українсько-німецький гастроцентр» - там орендують приміщення, а взагалі там Міська лікарня №18 (раніше називалася №22), і декілька кафедр НМУ: терапії, гінекології, проктології.
Enot [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1697017 вiд 2024-07-21 16:40:47Може там і є і приватна клініка, але загалом це лікарня N18.
Nedopysuvach (ale Potsinovuvach) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1697016 вiд 2024-07-21 16:35:30Там, здається, зараз «клініка Ольги Богомолець», хоча може щось плутаю.
Enot [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1697015 вiд 2024-07-21 16:32:09olma № 1697012 вiд 2024-07-21 16:07:51 Знаю, звісно. Там кафедри НМУ є, я вчився на них, бував там багато разів. Забув про неї, вона теж історична лікарня і так само не має жодного відношення до церкви та монастирів.
olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1697014 вiд 2024-07-21 16:11:301992 чи 1993 знесли його.
olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1697013 вiд 2024-07-21 16:11:13Я ще памятаю старий дореволюційний будинок єврейського Богоугодного завєдєнія на Басейній вулиці, кажуть то ще знаменитий єврейський меценат Бродський його збудував. Стояв він посередині дороги, де зараз світлофор дорогу переходити на Еспланадну вулицю до Гулівера