Nycolas [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1667692 вiд 2023-07-11 23:26:292Vichny https://rozetka.com.ua/ua/lacplesis_dzintara_4750132001364/p18906755/comments/ І на банці написано - Литва
Orest Dniprovskiy [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1667691 вiд 2023-07-11 23:25:40Нікалай вже хоче розпалювати українсько-польську ворожнечу. Нову методичку прислали з ФСБ. Ворожнечу по лінії зе-по не дуже вдається порадити. Але для чого саме тут?
Starik(Україна, Київ) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1667690 вiд 2023-07-11 23:25:01Vichny № 1667688 латиська мова, але латвійський сир. якщо ми вже про філологію :)
Vichny [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1667689 вiд 2023-07-11 23:23:59Perfect Stranger (http://www.ukrainiansoccer.net) № 1667687 Давай краще обмежимся _твоєю_ реакцією з проперженого каліфорнійського чи де ти там дивану. І славабогу, не вистачало зараз ще входити в клінч з поляками на державному рівні.
Vichny [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1667688 вiд 2023-07-11 23:21:46Nycolas № 1667678 По-перше, не литовське, а латиське, соромно має бути плутати ці дві нації. А по-друге - пиво то хуйня, абсолютно банальний євролагер з нотками настирливого алкоголю
Perfect Stranger(http://www.ukrainiansoccer.net) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1667687 вiд 2023-07-11 23:15:35Сейм Польщі у вівторок ухвалив резолюцію про вшанування памьяті жертв Волинської трагедії у її 80-ті роковини, заявивши, що польсько-українське примирення повинно включати «визнання провини і вшанування памьяті жертв». Рaдi трeбa вiдпoвiдну рeзoлюцiю прo «виснaння прoвини» пoлякaми зa мaсaкри в Пaвлoкoмi, Сaгринi, Aкцiю Вiслa i т. д.
Nedopysuvach (ale Potsinovuvach) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1667686 вiд 2023-07-11 23:12:46«Мер Києва повідомив, що не зустрічався з президентом України Володимиром Зеленським з початку повномасштабної війни».---------------Якщо баксьорина не 3.143дИть, то це не нормальна ситуація.
Perfect Stranger(http://www.ukrainiansoccer.net) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1667685 вiд 2023-07-11 23:08:52Pryvyd Zamku (Привид Замку) № 1667684 тa 100% … рoзпустилися тi дeпутaти, нe тe щo в стaрi чaси - всe дoхoдилo дo Пo бeз зaтримoк ;)
Pryvyd Zamku(Привид Замку) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1667684 вiд 2023-07-11 23:02:262 Voxa№ 1667683а може наверх не занесла?
Voxa(м. Запоріжжя) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1667683 вiд 2023-07-11 22:59:53нічого їй не буде, вона ж слуга народу, вибачиться як Трухін чи як отой підар під наркотою у Львові, і все. сажають лише неугодних, або хто персонально образив Найвеличнішого.
Pryvyd Zamku(Привид Замку) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1667682 вiд 2023-07-11 22:56:552 Sauron№ 1667662Ну це давно вже. як і апа від них
olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1667681 вiд 2023-07-11 22:47:29НАБУ оголосило підозру нардепці Людмилі Марченко, яка разом зі своєю помічницею оформлювала дозвіл на виїзд за межі України через систему «Шлях» за понад $5 тис. На відео антикорупційного бюро видно, як Марченко намагалася заховати щойно отриманий хабар на території свого подвір'я.
Nycolas [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1667680 вiд 2023-07-11 22:45:25Lacplesis Dzintara
olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1667679 вiд 2023-07-11 22:42:00Ця (філологічна) тема нескінченна, я зливаюся.
Nycolas [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1667678 вiд 2023-07-11 22:41:37olma № 1667656 Литовське в Кишені Еxtra та Dzintars
Starik(Україна, Київ) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1667677 вiд 2023-07-11 22:36:54Мишлю же тжеба звати Bobb з уроками румунської :) То остання літера Ф то таки про футбол? чи про філологію?
Vichny [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1667676 вiд 2023-07-11 22:29:14Shmyg № 1667672 Як це ніхто? А як, по-твоєму, називають Ґданськ німці зараз?
та ж не москаль(та ж не москаль) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1667675 вiд 2023-07-11 22:18:20olma № 1667673 мняка шипляча є і в галицькому діалекті: - -як тебе звати - Шьвєта. - чого так - бо родилася на шьвєта :) ------------- Швьєта = Света, шьвєта - свята
та ж не москаль(та ж не москаль) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1667674 вiд 2023-07-11 22:11:56Shmyg № 1667672 там нічого не змінилось: українською був Перемишлем, польською Пшемишль, так і лишився. Львів українською, Львув по- польськи
olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1667673 вiд 2023-07-11 22:06:01Shmyg № 1667669 ---- Тут ми переходимо до теми, яку я не хотів би чіпати. Скажу, що що те що в Польській мові читається як мняка шипляча, у нас передається традиційно свистячою. Wojciech [Войчєх] в Україні називають Войцех. Масiej [Мачєй] в Україні називають Мацей. Це так само як завжди пишу не Лєвандовскі а Левандовський. Просто так заведено у сусідніх народів і мов. Не обовязково передавати звуками на 100% так як це в оригіналі. Зараз все змінюється і норми, і політична коректність, і толерантність. Поляки вже багато хто пише не na Ukraine, a w Ukrainie. Можливо вони незабаром будуть писати не традиційно Kijów але як це у нас звучить Kyjiw
Shmyg [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1667672 вiд 2023-07-11 21:52:13та Р¶ РЅРµ москал СЊ (та ж не москаль) № 1667670 Назви міст змінюються, адже ніхто не називає Гданськ Данцигом, правда? Або Калінінград, нехай йому грець, Кенігсбергом, принаймні, зараз. Це так само, як кацапи називають Бахмут Артемівськом. Це питання до філологів.
та ж не москаль(та ж не москаль) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1667671 вiд 2023-07-11 21:49:33також Горлиця, Ряшів, Кросно, Сянік..
та ж не москаль(та ж не москаль) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1667670 вiд 2023-07-11 21:44:32Shmyg № 1667666 саме Перемишль, так називали його українці, що мешкали там. В мене мама з тих країв, змушені були втікати з рідних земель в 45-у через звірства поляків.
Shmyg [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1667669 вiд 2023-07-11 21:35:18olma № 1667668 «Перемишль» - так, але ж не «Перемисль». Там немає «с» в останньому складі. Що ж до сучасної назви - дуже цікаво було б почути думку філолухів, як я і написав.
olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1667668 вiд 2023-07-11 21:31:17Shmyg № 1667666 ---- Перемишль - це українська назва цього древнього міста. Ти ж річку Сян називаєш Сяном, а не San як в польській мові. Sauron № 1667662 Дякую за навідку. Купив спробував - дуже непогано. Добре нахмельоне, з відчутною гірчинкою і не міцне! Voxa (м. Запоріжжя) № 1667658 ---- Вайсбург -якісне. колись пив. дякую.
Shmyg [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1667667 вiд 2023-07-11 21:29:49Orest Dniprovskiy № 1667663 «ś» та «sz» - то «ш», а «ć» та «cz» - то «ч», але один за одним вони не дають «щ», як у нас. Один поляк наді мною знущався, тому що я вимовляв «Szczerbinskiego» як «Щербінскєго», до того часу, допоки я не сказав «Шчербінскєго»
Shmyg [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1667666 вiд 2023-07-11 21:16:39olma № 1667660 Він не Пшемисль, а Пшемишль. До речі, досить цікаве питання, як він має зватися українською. Я ніколи не називав його Перемишль, бо так можна і до Альошків дійти. Цікаво було б поставити питання філологам. Діти, до речі, були дуже вражені, коли я їм показував Сян і розповів про третій куплет нашого гімну :)
Orest Dniprovskiy [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1667665 вiд 2023-07-11 20:52:04Насправді вона Наташа :) Iga Natalia Świątek
Orest Dniprovskiy [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1667664 вiд 2023-07-11 20:50:26Недавно був огляд італійця про крафтове пиво в Київській області
Orest Dniprovskiy [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1667663 вiд 2023-07-11 20:45:39Поляки мені казали, що Ś то ш
Sauron [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1667662 вiд 2023-07-11 20:37:32 olma № 1667647 В найближчому пивному магазині у нас з'явилось пшеничне з Хотянівки в кегах. Дуже сподобалось, зараз тільки його п'ю.
Perfect Stranger(http://www.ukrainiansoccer.net) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1667661 вiд 2023-07-11 20:35:46Voxa (м. Запоріжжя) № 1667655 :))) &t=3s
olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1667660 вiд 2023-07-11 20:35:33klirik № 1667657 Жешув то Ряшів по укр. Пшемисль то староукраїнське місто Перемишль, а Лодзь самі поляки вимовляють як Вуджь :)
olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1667659 вiд 2023-07-11 20:33:33Nedopysuvach (ale Potsinovuvach) № 1667654 ---- Iga - це самостійне ім'я, але походить від старого імені Jadwiga (Ядвига). А ось Ага в польській мові, то скорочене від Агнєшки, Агати, і т. п.
Voxa(м. Запоріжжя) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1667658 вiд 2023-07-11 20:33:16olma, Вайсбуг Нефільтроване, Умань, кегове не нове, але нормальне
klirik [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1667657 вiд 2023-07-11 20:30:36Як би ще правильно навчитись вимовляти Жешув, Пшемисль і Лодзь
olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1667656 вiд 2023-07-11 20:30:03To są znaki diakrytyczne в польській мові. Так повторюю питання, яке прем'єрне (нове) пиво від концернів та або регіоналів вам сподобалося?
Voxa(м. Запоріжжя) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1667655 вiд 2023-07-11 20:29:53Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Nedopysuvach (ale Potsinovuvach) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1667654 вiд 2023-07-11 20:28:20Як вже на те пішло, то «Іга» - доволі дивне імʼя. Чи це скорочена форма якогось іншого імені?
Shmyg [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1667653 вiд 2023-07-11 20:28:15Геть (Геть) № 1667649 До речі, подяки не вживають термін «седілья». Мене навіть не зрозуміли, коли я це казав.