olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1717372 вiд 2025-03-17 09:41:09PEPSI (Merkury) № 1717370 ---- Великий респект, що ви робите. Щодо «окраїни», варто сказати якщо це слово не сприймати оціночно тобто окраїна в опозиції до центру, а сприймати Україну як останній рубіж Європейської цивілізації перед Азіатсько-Московською ординським деспотизмом. Є такі країни як Denmark- Данія, оце -марк і є окраїни, якою в часи Каролінгів ще називали з латині, і управляли маркграфи. ---- але цей аспект не варто робити головним. Україна - це повноцінна країна зі своєю давньою історією, всі корені українства ростуть з Київської Русі, потім через Конфедерацію РечіПосполитої (За невдалою гадяцькою унією 1657 року Україна мала увійти в Республіку трьох народів польського литовського і руського), потім Гетьманщина і модерна Україна з модерними національними масовими рухами.
Nedopysuvach (ale Potsinovuvach) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1717371 вiд 2025-03-17 08:43:08Тим часом, міністр, у якого червʼяк виїв половину мозку, вирішив зануритися у середньовіччя:-------------------------------Міністр охорони здоровʼя та соціальних служб США Роберт Кеннеді-молодший в ефірі каналу FOX News заявив, що не вважає вакцинацію надійним захистом від кору. На його переконання, краще захистить імунітет від природного зараження.Така заява міністра пролунала на тлі рекордного спалаху цієї хвороби у США.Кеннеді зазначив, що раніше всі хворіли на кір, що давало захист на все життя, а діти отримували імунітет від хвороби з грудного молока матері.«Раніше це стосувалося малюків… не хочеться, щоб немовля захворіло на кір, це дуже небезпечна хвороба. Їх захищало грудне молоко та материнський імунітет. А жінки, які вакцинуються, не дають такого рівня імунітету, як природне зараження», - сказав він.
PEPSI(Merkury) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1717370 вiд 2025-03-17 01:38:57yagshamash № 1717366 Процес популяризації України йде. Російська присутність нажаль пустила коріння за 80 років у європі. Але іншого шляху немає. Ось гарний приклад, майже звіт: заходи у м. Ульм/ Німеччина 22.02.2025, з нагоди сумної 11-ї річниці війни Росії проти України: 1. Стартували 2 передачі про україну на німецькому місцевому радіо німецькою мовою: Голоси України, та Народ UA. Вихід - 2 рази на місяць. 2. Презентація книги «Очі Маріуполя». Захід проведено двома мовами, німецькою та українською. У фокусі заходу - презентація Книги «Очі Маріуполя», зустріч з Автором, а також виставка української літератури, які агресор намагався спалити. 3. Акція «Незламні» у мерії міста, двома мовами, присвячена вшануванню мужності та стійкості українського народу під час війни. Фільм про наслідки війни, 90 хвилин. З музичним супроводом і перфоменсом, виступ 5 музикантів. 4. Українське віче і демонстрація на центральній площі міста. 5. Молебен за Україну у Ульмському соборі. Ми валилися з ніг, але ми це зробили. Якби у інших містах і країнах європи теж робились такі акції - було б круто. І вони робились, але не скрізь, і не такі маштабні. Тепер про негарні новини. Українців у місті 6 тисяч. Активно щось проводять і беруть у часть у заходах лише максимум 100-200 осіб. Німецькі діячі, проукраїнські і тд, теж вирішили зробити щось хороше і організували лекцію «Україна - це окраїна. Наслідки і перспективи». Вони хотіли як краще…Краще б вони сиділи вдома.: -/
Perfect Stranger(http://www.ukrainiansoccer.net) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1717369 вiд 2025-03-17 01:33:47OlegSh № 1717365 нe будe цьoгo. Стaрмeри i Мaкрoни oглядуються нa Гaмeрику.
Vichny [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1717368 вiд 2025-03-17 01:18:54«я дивився матч відкриття між Німеччиною і Польщею у гостьовій частині фан-зони з Андруховичем, Жаданом і Кокотюхою» ----------- уявляю який там був алкотреш з цими поважними панами :) І я зовсім не засуджую, навіть заздрю десь.
yagshamash [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1717367 вiд 2025-03-17 00:23:33OlegSh Має сенс
yagshamash [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1717366 вiд 2025-03-17 00:19:55Olma, Pepsi У німецьких універах нині є багато курсів саме українських. Тобто програм, що називаються Українськими студіями. Це зрозуміло, що на російських програмах є багато викладачів, що бачать російську історію лише через кацапські «джерела». Там вони й Україну часом змальовують крізь кацапобачення. Але з розвитком укрстудій це змінюватиметься й уже змінюється. Олма, в літературі, ти добре помітив, що Жадан є великою одиницею у Німеччині. Юрко Андрухович там був піонером-першопрохідцем. Ще 2006 року на чемпі світу у Німеччині я дивився матч відкриття між Німеччиною і Польщею у гостьовій частині фан-зони з Андруховичем, Жаданом і Кокотюхою, що були туди запрошені через німецькі літературні програми. Тобто хлопці вже тоді були у фаворі у Німеччині. А зараз, я чітко знаю, там десятки публікувалися наших. Згадані Юрко, Сергій, Ірванець, Забужко, Дереш, це - лише частка. Це ті, що до війни. Проза про війну це взагалі неймовірно публікується і тиражується. Я навіть не знаю багатьох авторів. Нині йде все через зацікавленість темою війни.
OlegSh [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1717365 вiд 2025-03-17 00:09:29Рано чи пізно Зеля буде вимушений послати нах цих підарасів. Вірогідно наші намагаються показати стармерам й макронам, що зробили все що можна, але далі вже нема куди. Може ще має зміст просто тягнути час поки ці гандони не накерують так, що їм вдома буде так весело, що буде не до Укрвїни.
sk(Mob phone ) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1717364 вiд 2025-03-17 00:07:09Барса в доданий ще один забила… До першого голу, по моєму, ні ударів, ні моментів в 2му тацмі… Олмо взагалі курив бамбук, «автобус» працював справно Навіть левандовський забив індивідуальний гол, який тільки він може…
Voxa(м. Запоріжжя) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1717363 вiд 2025-03-17 00:03:33ех, классний фут
sk(Samsung galaxy) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1717362 вiд 2025-03-16 23:57:17«чорний тиждень» атлетіко Останній гол барси з рикошету в доданий час…
VVV [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1717361 вiд 2025-03-16 23:57:03тупо не щастить Сімеоне. Барса не награла навіть на нічию, але виграє. ще й рикошет такий. п.. ць
Voxa(м. Запоріжжя) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1717360 вiд 2025-03-16 23:43:13VVV, :)
VVV [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1717359 вiд 2025-03-16 23:42:12наврочив
VVV [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1717358 вiд 2025-03-16 23:35:55Прямо зараз Атлетико найсильніша команда Іспанії. Шкода, що так з Реалом вийшло. Сімеоне цього року міг брати ЛЧ.
Vichny [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1717357 вiд 2025-03-16 23:35:53Nedopysuvach (ale Potsinovuvach) № 1717351 вiд 2025-03-16 21:35:29 Судячи з отетого вот: https://www.cbsnews.com/news/steve-witkoff-middle-east-envoy-face-the-nation-transcript-03-16-2025/ ---------------- Почитав транскрипт. Боже, яке воно кончене (с)
Vichny [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1717356 вiд 2025-03-16 23:23:14PEPSI (Merkury) № 1717354 Бля, ну як можна бути одночасно українським націоналістом, і пропагандувати/толерувати кацапенкультуру: /
sk(Samsung galaxy) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1717355 вiд 2025-03-16 22:53:18Атлетіко швидко відійшло від пенальті проти реалу 1-0 проти барси після першого
PEPSI(Merkury) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1717354 вiд 2025-03-16 22:27:57шо, розслабились? А ЛМ - живий! Тримайте Седая Ночь французською :-)
Orest Dniprovskiy(Київ) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1717353 вiд 2025-03-16 22:13:54Зелене свято наближається…
PEPSI(Merkury) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1717352 вiд 2025-03-16 21:40:57Orest Dniprovskiy (Київ) № 1717350 так буде з кожним, хто замутить війну 19 століття у 2025 році. А якби Москва прийшла у село на сумщині з 4 млрд інвестицій, замість 4-х танків, то через пару місяців там би можливо добровільно висіли російські прапори. Но єто не точно :-)
Nedopysuvach (ale Potsinovuvach) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1717351 вiд 2025-03-16 21:35:29Судячи з отетого вот:https://www.cbsnews.com/news/steve-witkoff-middle-east-envoy-face-the-nation-transcript-03-16-2025/Фуйло успішно продало забудовнику «от мёртвого осла уши» (с)Хоча хз, може це гра на публіку, а шефу він розкаже щось зовсім інше.
Orest Dniprovskiy(Київ) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1717350 вiд 2025-03-16 20:44:41??? На Сумщині в село, заїхало 4 російські танки. Місцеві сидять по хатам спостерігають з цікавістю за життям ссавців. Танки зупиняються, вилазить екіпаж, з двух танків зливають топливо в інших два і всі уїжджають. А 2 пустих танки стоять посеред села. Місцеві вибігли встромили в танки прапори України і чкурнули по хатам, сидять чекають. Повертаються перші два танки (видно топливо нарили) бачать 2 танки з українськими прапорами і давай їх розстрілювати. Розхєрачіли танки, під‘їхали поняли що свої, розстроїлися. Місцеві давляться зо сміху тихенько. 2 танки, що лишилися на ходу, поїхали село об‘їжджати (видно загубилися). А там міст на 5 тон для легкових автомобілів. Заїжджає один танк і обвалю’ється міст, танк клює носом в річку тоне весь з екіпажем. Місцеві уже в голос ржуть. Лишився один танк. Їздив-їздив, найшов ров і перевернувся там. Виліз екіпаж штовхав штовхав, так і лишили той танк там валяться і пішли восвоясі. Ось так село без єдиного вистрілу з двома лише прапорами України перемогли 4 танки російських окупантів.? Історія давня. Але правдива)
PEPSI(Merkury) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1717349 вiд 2025-03-16 19:14:57yagshamash № 1717335 літературні зрушення є, хоча і невеликі. Є тренд, нема розмаху і масовості. На літературні сайти, форуми, відзнаки ходять інтеліґенти, у т. ч. німецькі. Це 0,00001% населення. Вузьке коло. Вони і так в курсі подій у світі. Плебс і пролетаріат туди не ходить. Тому уви і ах - 80% населення ЄС і далі хаває лайно і рос. пропаганду. Вони Жаданів німецькою не читають, зате знають що Бандера фашист і він з України.
Nedopysuvach (ale Potsinovuvach) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1717348 вiд 2025-03-16 18:27:31olma [Останнi 20 месаг]№ 1717344 вiд 2025-03-16 15:35:56От цього і не розуміють чітатєлі толстоєвского у Європі - що кацапія є духовною та ідеологічною спадкоємицею Орди.
Vichny [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1717347 вiд 2025-03-16 18:18:15Дристов
Enot [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1717346 вiд 2025-03-16 17:25:26Ростов дуже давно був заснований, ще в IX столітті і, можливо, ті люди якраз не хотіли селитися там де можуть вікінги припливти в будь-який момент.
Voxa(м. Запоріжжя) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1717345 вiд 2025-03-16 16:38:44Enot № 1717342 а Ростов на чом стоїть? :) а він раньший і географічно і по віку.
olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1717344 вiд 2025-03-16 15:35:56Enot № 1717342 ---- По ідеї річка Москва впадає в річку Оку, а Ока вже впадає у Волгу. І тут слід пам'ятати (я говорив про це нижче), що в ті часи ніхуа з ніхуа не могло повстати. Не могло бути засноване місто, князівство тупо знутрі, із землі чи із лісу, саме по собі. Міста виникали на річках як Торгівельні перехрестя, Торгівельні бази і т. п. Де були trade and cashflow. Історія цих княжеств кацапсько-татарських бачиться мені такою, що якісь князі руські (українські) повиїжджали туди зі своєю ідеєю русі і ідеєю візантійської віри і суверенітетом, але згодом підпали під монголів і стали такими східними за ментальністю державними утвореннями. Візьмі вел. Новгород, Тверь, Смоленськ - це були прозахідні князівства. Але кацапи ординці йобані їх зрештою завоювали. Коли розпалася Золота Орда, то найбільшим і найпрямішим нащадком і спадкоємцем Золотої Орди стало Московське князівство, яке на оту ідею чингізідів наклало ще й Візантійську херню про Рим. «Суть послания старца великому князю, в котором он писал «Два Рима падоша, а третий стоит, а четвертому не бытии» Москва третій рим після падіння Царгорода (Константинополя) 1453 року. В підсумку маємо те, що маємо.
yagshamash [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1717343 вiд 2025-03-16 14:18:31olma, я багато в чому згідний. Але є певні деталі. Розгорну, коли буде час. Я зараз на ходу :)
Enot [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1717342 вiд 2025-03-16 13:27:19Різниця між Москвою та Ярославлем у тому що Ярославль стоїть на Волзі, а Москва на Москві, з якої спочатку треба до Оки справлятися, а вже потім у Волгу. В ті часи доріг не було, особливо там, тому річки це єдиний транспортний шлях. Тому Ярославль це стратегічно важлива фортеця та головному транспортному шляху, до Москви руки дійшли через півтора століття десь. Тому що не потрібно було тоді ставити фортецю саме там.
klirik [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1717341 вiд 2025-03-16 12:01:35Звісно що схаває «Those bloody treacherous ukrainians» Але ж захоплені курські землі вже назад не повернеш
Nedopysuvach (ale Potsinovuvach) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1717340 вiд 2025-03-16 11:50:16klirik [Останнi 20 месаг]№ 1717336 вiд 2025-03-16 10:31:44А от тепер цікаво, схаває Трамп цю дезу чи ні.
olma [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1717339 вiд 2025-03-16 11:24:01yagshamash № 1717335 ------ Здоровеньки були! Це ти пишеш як відповідь PEPSI № 1717324. Річ у тім, що обидва маєте рацію. Тільки Пепсі пише про академічну історію, і там засилля російських істориків, і поціновувачів російської культури. Просто в університетах на більшості кафедр Lehrstuhl ах сиділи відповідні професори, десятиліттями, які вчили російської і советско-російської візії історії і культури. І російська книжка з 19 століття Dostojewskij, Tolstoj, i russische sovietische Literatur und Geschichte - все це культивувалося десятиліттями, а потім за Хуйла Путіна щедро фінансувалося виїзди в Росію, в музеї, архіви. Natuerlich німці будуть хвалити Русню і ходити на лебедіноє озєро як мінімум, видавати Булгакова тощо. Але факт, що німецький книжний ринок він величезний, і там чимало видають також сучасну українську літературу, наприклад Жадана. https://www.amazon.de/s?k=Serhij+Zhadan&i=stripbooks&__mk_pl_PL=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&crid=1Y438BC0IOVEX&sprefix=serhij+zhadan%2Cstripbooks%2C104&ref=nb_sb_noss_2 Набрати на Amazon. de Serhij Zhadan - там дуже багато видань. Коли відкриваєш рецензії на нім. Амазоні на роман Жадана «Інтернат», там відразу видно як німці люди під враженням війни і книжки Інтернат "писали рецензії весною і влітку 2022 року. Роботи на культурному полі ще багато. І також в тік-току, у вікіпедії, на Ютубі.
Voxa(м. Запоріжжя) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1717338 вiд 2025-03-16 11:00:20PEPSI (Merkury) № 1717324 це понятно і зрозуміло. І одразу не зміниться звісно. Але як нічого не робити то і далі не буде. Потрібна держпрограма. Схема то відома. Трохи грошей і держ підтримка небайдужих.
Voxa(м. Запоріжжя) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1717337 вiд 2025-03-16 10:51:55klirik № 1717336 це наскільки очевидно і очікувано, шо навіть не дивно.
klirik [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1717336 вiд 2025-03-16 10:31:44Пишуть що кацапи вирішили дзеркально розіграти ситуацію з Бучею, «вигадавши» про військові злочини в Суджі, і тому відмовляються від припинення вогню.
yagshamash [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1717335 вiд 2025-03-16 09:51:53Тімоті Снайдер написав шість книжок про історію України. Вони популярні в англомовному світі і точно продаються у британських книгарнях. Так само, як книга про Україну теж американки Анн Апплбом про Голодомор. Це - історія. І лише те, що на поверхні. Щодо літератури, то після початку повномасштабної на Заході - бум щодо українських сучасних авторів. Їх друкують багато. У Британії блискавично розкуповують. Автори їздять Заходом із промо-турами. Зокрема, у Франції недавно видали Софію Андрухович (нон-фікшн). Вона в Ліоні мала вечір у головній залі старовинної мерії. Німеччина, зокрема, давно прихильна до української літератури. Не лише численні переклади, але й українські автори одержали тут купу літературних відзнак, а також творчі ґранти: тобто можливість жити певний час десь у Німеччині, пишучи там твори (такий собі відповідник будинку творчости).
Orest Dniprovskiy(Київ) [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1717334 вiд 2025-03-16 07:13:35Єрмака в РНБО, Анну-Лєну в віце-президенти. Правда інша оЛєна ревнуватиме
Vichny [Останнi 20 месаг] [AI портрет] 👍·👎·№ 1717333 вiд 2025-03-16 02:47:52PEPSI (Merkury) № 1717331 Так, там кацапососів вмстача. І факфейс вучічь, який своєю сракою на двох стільцях - це не найгірший варіант для нас